bazar tehran

بازار های سیستان و بلوچستان

سفر به سیستان و بلوچستان همراه با بازدید از بسیاری از جاذبه‌های تاریخی است. از شهر سوخته که قدیمی‌ترین شهر جهان است تا کاروانسرای نصرت‌ آباد که به دوران صفویه برمی‌گردد و ارگ جلال آباد و قلعه رستم زابل که هر کدام داستان‌های عجیبی در دل خود پنهان کرده‌اند.


bazar tehran

بازار ابریشم

اگر برای خرید به چابهار آمده اید و به دنبال لباس و کفش و لوازم خانگی هستید به بازار ابریشم سری بزنید. در آنجا تقریبا هرچیزی را که بخواهید می یابید اما خرید پتو و ظرف نسبت به شهرهای دیگر از قیمت و کیفیت بهتری برخوردار است.

bazar tehran

بازار پردیس

خرید یکی از اولین دلایل سفر به چابهار و دیگر شهرهای جنوبی کشور است. انواع مراکز خرید بزرگ و کوچک در این شهر ها حکایت از صحت چنین ادعایی دارد. چابهار اما بهشت خریداران است زیرا اجناس کیش و قشم نیز از این بندر بارگیری شده و در آنجا به فروش می رسد.بازار پردیس یکی از بازارهای مدرن شهر است که در آن می توانید انواع و اقسام خوراکی ها، پوشاک، لوازم خانگی و غیره را بیابید.

bazar tehran

مرکز خرید صالحیار

یکی از مهمترین دلایلی که گردشگران سیستانی را به این نقطه از کشور می کشاند خرید است. چابهار با مراکز خرید بزرگ و کوچک مدرن و سنتی نیز به این نیاز گردشگران به خوبی پاسخ داده و مراکز خریدی چون صالحیار را برای رفع این نیاز دارد..

bazar tehran

مجتمع تجاری تیس

سال ها پیش این قسمت از چابهار چیزی جز کویری خشک و برهوت نبود که به ندرت آدمی را به خود می دید امروزه اما همین کویر خشک و برهوت میزبان مدرن ترین مراکز خرید چابهار شده است، مراکزی که همگی در کنار هم جمع شده و زحمت جستجوی مسافر را کوتاه نموده اند.مجتمع تجاری تیس یکی از این مراکز است که اگر به دنبال مارک و برند نباشید به راحتی می تواند نیازهایتان را برآورده سازد.

bazar tehran

مجتمع تجاری صدف

به مسافرین محترمی که برای خرید به چابهار آمده اند پیشنهاد می کنیم که حتما به مجتمع تجاری صدف سر بزنی چرا که از شکلات و چای خانگی گرفته تا لوازم خانگی و پوشاک و پارچه را می توانید در آن جا بیابید. گفتنی است این مرکز خرید یکی از با کیفیت ترین مراکز خرید چابهار است.

bazar tehran

دکه بازار چابهار

بازار سنتی چابهار به بازار فجر یا دکه بازار معروف است. خیابانی که گوشه و کنار آن پر است از دکه ها و دست فروش ها. در این بازار میتوانید انواع صنایع دستی و محلی سیستان از جمله رزی دوزی، حصیر، حنا، زیورآلات سنتی، پارچه های رنگی و داروهای گیاهی را بیابید. اگر خانم باشید در اینجا می توانید دستان خود را به دست زنان بلوچی بسپارید تا با نقش و نگارهای زیبا هنر بلوچستان را بر دستانتان حک نمایند. برای لذت بخش تر کردن خرید خود در این بازار نیز از زنان دست فروش که بسیاری از آنها نان آوران خانواده می باشند خرید کنید.

bazar tehran

بازار رسولی

از کفش آدیداس گرفته تا صندل و اسکیت، از لباس شب گرفته تا لباس خانگی مارکدار و تاناکورا را می توانید در بازار رسولی زاهدان بیابید. خیابانی پرهیاهو که دو طرف آن را مغازه ها و پاساژهای رنگارنگ پر کرده اند. بازار رسولی بازاری است که سال هاست در بین خریداران عمده و مسافران عاشق خرید برای خود اسم و رسمی به پا کرده و بسیاری از ایرانیان برای پر کردن مغازه ها و یا خرید سالانه خود به این بازار سری می زنند. اگر اهل خرید مارک و اجناس با کیفیت هستید در این بازار می توانید با گشتن و زیر و رو کردن بازار، کالای مورد نیاز خود را بیابید، این کالاها عموما نمونه های رایگانی است که در کشورهای دیگر توسط تولید کنندگان بزرگ بصورت اشانتیون ارائه می شود، اما اگر می خواهید کمتر هزینه کنید باز هم رسولی گزینه شماست. بازاری با لباس های نو و دست دوم "تاناکورا". اگر گذرتان به بازار رسولی افتاد به پاساژی که نزدیک هتل آزادی است بروید جایی که می توانید لباس هایی با کیفیت و قیمت مناسب بیابید..